Kdy začnu cítit účinky doplňku stravy?

Doplňky stravy nabývají na významu a užívá je stále více lidí. Na oblíbenosti tohoto typu produktu má jistě vliv nejen široká dostupnost, ale také efektivita jejich účinku. Kdy začnu cítit účinky doplňku stravy?

Untitled design (3)

Jak a kdy užívat doplňky stravy?

Naše každodenní strava, jakkoli je vyvážená, nemusí poskytovat všechny potřebné živiny. V takové situaci přicházejí na pomoc doplňky stravy, které jsou jejím plnohodnotným doplňkem, pokud se samozřejmě rozhodneme pro nákup osvědčených produktů. Pod pojmem „doplňky stravy" můžete najít produkty obsahující živiny, jejichž účelem je doplnění každodenní stravy. Suplementy jsou dnes mimořádně oblíbeným zdrojem vitamínů, minerálů, všech makro a mikroprvků, díky kterým může naše tělo i mysl plně fungovat.

Jak funguje doplněk stravy?

Doplňky stravy jsou obvykle ve formě tablet, ale některé jsou práškové či tekuté. Správné dávkování doplňků je klíčové, protože jen tak lze dosáhnout všech výhod jejich užívání. Doplňky stravy je třeba vždy vybírat individuálně, na základě potřeb a možností vašeho těla. Někdo trpí nedostatkem vitamínu D3, jiný hořčíku nebo železa, další potřebuje kolagen. Svědomitost a pravidelnost v konzumaci doplňků je nesmírně důležitá, protože i přes vysokou stravitelnost mnohé z nich fungují až po nějaké době. Při výběru obchodu s doplňky se vyplatí vsadit na prověřené a důvěryhodné prodejce. Pokud máte nějaké dotazy nebo pochybnosti, můžete požádat o podporu konzultanta, který vám jistě poradí nejlepší řešení.

Kdy začnu cítit účinky doplňku stravy?

Abyste zaznamenali pozitivní vliv užívání doplňků stravy na zdraví, měli byste je po určitou dobu užívat systematicky. Obvykle je to alespoň 2–3 měsíce, i když někdy lze první účinky zaznamenat dříve, po několika týdnech. Pokud vám doplněk doporučí lékař, zeptejte se ho na doporučenou dobu užívání přípravku. Některé doplňky jsou užívány pravidelně, některé nepřetržitě.