Kde rostou naše adaptogeny

Výživové doplňky z adaptogenů fungují velmi dobře, pokud jsou vyrobeny z čerstvých rostlin, pokud je extrakt vyroben správným procesem a pokud je v kapsli opravdu deklarované množství účinné látky. Zjistili jsme, že na trhu se cena adaptogenů pohybuje od 100 Kč do 1500 Kč. To nám napovídá, že se u všech výrobců nebude jednat o stejnou kvalitu.

Původně jsme chtěli adaptogeny vyrábět v České republice. Narazili jsme ale na problém, že dodavatelé většinou nevěděli, odkud bylinky pochází. Někdy jsme narazili i na to, že extrakty byly dovezeny z USA. Adaptogeny přitom rostou v Číně a Indii, takže to vůbec nedávalo smysl.

Proto jsme šli ke zdroji. Našli jsme farmu v Číně, která si adaptogeny přímo pěstuje. Od nich nakupujeme a vyrábíme extrakty z adaptogenů. Maximálně jsme tak zkrátili cestu od pěstitele až k hotovému produktu za super cenu.

Ashwagandhu vykupujeme od malých zemědělců v Indii, odkud tato úžasná bylinka původně pochází. Aby totiž adaptogen správně fungoval, měl by vyrůstat v nehostinném prostředí. To, že adaptogen dokáže snést vysoké i velmi nízké teploty, sucho i náhlé deště, zajišťuje, že v bylinkách vznikají ty správné účinné látky, které nám pak pomáhají optimalizovat vnitřní procesy v organismu.

Díky adaptogenům tak můžeme lépe spát, sníží se nám stres a máme lepší náladu, ale také nám přináší spoustu dalších neuvěřitelných účinků, například i zvýšení plodnosti.

Vítáme vás ve světě adaptogenů a věříme, že vás nadchnou stejně tak jako nás!

Za tým Herbs Energy David Herold (majitel)

davidherold