Kdo jsme

Jmenuji se David Herold a založil jsem společnost Herbs Energy. Od dětského věku jsem se totiž potýkal s různými nemocemi, alergiemi, vyrážkami a častou únavou. Za tu dobu jsem jsem zkusil snad vše možné (i nemožné) a hledal jsem, jak se uzdravit. Většina těchto nemocí totiž nebyla tak zásadní, abych byl hospitalizován a léčen v nemocnici. Jednalo se spíš o menší zdravotní komplikace, které mi dlouhodobě zhoršovaly život. 

Když jsem se snažil tyto obtíže léčit moderní medicínou, většinou jsem se nesetkal s úspěchem. U některých nemocí mi dokonce doktoři předem řekli, že to moderní medicína léčit neumí. (To se týká například atopického ekzému.)

Postupně jsem došel k tomu, že všechny tyto nemoci jsou výsledkem špatného životního stylu. Bohužel dnes je ten život tak komplikovaný, že není jednoduché najít, co znamená „zdravý životní styl". Například:

 • „Je zdravé, když člověk jí zeleninu, kde jsou pesticidy?"
 • „Je zdravé, když člověk chodí běhat a dýchá u toho znečištěný vzduch?"
 • „Je zdravé pít hodně vody, která je upravovaná a možná obsahuje špatné látky?"
 • ... a spousta dalších otázek. 

Tajemství zdravého života

Jsem přesvědčený, že jsem objevil tajemství, jak být zdravý a zbavit se nemocí. Ověřil jsem si na vlastní kůži, že lidské tělo je opravdu neuvěřitelný organismus, který se dokáže léčit sám. Dokáže si poradit se zhoršenou kvalitou potravin, s nečištěným vzduchem i s bakteriemi a viry, které na nás útočí.

Aby lidské tělo správně fungovalo, je potřeba ho neustále udržovat aktivní a trénovat ho. A tím nemyslím jen sportovní trénink. Tisíce let totiž lidské tělo bylo zvyklé:

 • bojovat se zimou,
 • bojovat s hladem,
 • bojovat s těžkou fyzickou námahou.

Dnes nic takového organismus dělat nemusí. Jídla máme dost, jsme neustále v teple a spousta práce dnes probíhá vsedě bez fyzické námahy. Aby lidské tělo optimálně fungovalo, je potřeba tedy začít alespoň simulovat režim, na které bylo tisíce let zvyklé. To znamená:

 • pravidelný pohyb,
 • potraviny, které se vyskytují v přírodě (minimálně zpracované),
 • otužování vodou nebo vzduchem,
 • správné psychické nastavení (stres jen výjimečně).

Síla adaptogenů

Kromě zdravého jídla, pohybu a otužování jsem našel odpověď na to, jak zlepšit vnitřní procesy v těle, posilovat organismus a zásadně zlepšit psychický stav člověka. Tento způsob je tak jednoduchý, rychlý a účinný, že dosud nemůžu uvěřit, proč o tom ví tak málo lidí.

Tím tajemstvím jsou adaptogeny.

Adaptogeny fungují na organismus tak, že ho vlastně trénují. Působí na tělo trochu stresově, trochu toxicky. Organismus se musí bránit a snaží se tyto bylinky a houby nějak zpracovat. Vedlejším efektem tohoto zpracovávání je optimalizace vnitřních procesů v těle.

Když pravidelně užíváme adaptogeny, udržujeme tělo v přirozeném zdravém chodu. Když k tomu přidáme dostatek spánku, kvalitní jídlo a pohyb, tak jsme maximálně zdraví a cítíme se skvěle.

Proto jsme vyvinuli maximálně účinné doplňky stravy na bázi adaptogenů. Žádné zbytečné látky, jen čistá příroda.

Zde si můžete přečíst, odkud naše adaptogeny jsou.

Zde si můžete přečíst více, jak adaptogeny fungují.

davidherold