Jak zjistit, zda je v doplňcích kvalitní látka

Ve spleti reklam, slevových kódů nabízených celebritami a instagramery, slev a akcí je těžké střízlivě zhodnotit kvalitu inzerovaných produktů a ještě více mít spolehlivou znalost o tom, jaký produkt se nám dostane do rukou. Jak zjistit, zda je v doplňcích kvalitní látka?

Untitled design

Jaký by měl být doplněk stravy?

Vzhledem k velkému množství různých produktů dostupných na trhu byste měli věnovat zvláštní pozornost produktům, které si vyberete. Většina doplňků stravy jsou kvalitní přípravky, které podpoří denní jídelníček důležitými mikro- a makroživinami. Navzdory tomu, že by jim neměly být připisovány léčivé vlastnosti, mohou být doplňky stravy také výbornou profylaxií proti různým nemocem.

Jak posoudit kvalitu doplňků

Kvalitu doplňků stravy poznáme například podle etikety, složení nebo způsobu jejich výroby. Každé balení obsahuje podrobné informace o tomto tématu. Při užívání konkrétního přípravku se navíc můžete poradit s lékařem, který vám řekne, zda je vhodný.

Kvalitní doplňky stravy jsou obvykle k dostání v lékárnách, bylinných a zdravotnických prodejnách a prodejnách se zdravou výživou a biopotravinami. V těchto místech jsou uloženy správným způsobem, takže neztratí své vlastnosti. Jednou z nejčastějších chyb lidí, kteří chtějí začít se suplementací, je slepá důvěra v reklamy. Ne všechny prezentované produkty jsou stejně kvalitní. Před užitím se vyplatí zkontrolovat konkrétní přípravek.

Vybírejte přípravky s vysokým obsahem vitamínů, minerálů a rostlinných extraktů. Vždy se vyplatí pečlivě pročíst složení daného přípravku a ujistit se, že v něm nejsou žádné zbytečné další látky. Řiďte se pravidlem čím jednodušší složení, tím lepší. Co jsou zbytečné přísady? Mezi ně patří mimo jiné: umělá barviva, příchutě a plniva, cukr a umělé konzervační látky. Mnoho lidí si neuvědomuje, že některé vitamínové a minerální přípravky obsahují značné množství cukru a glukózového sirupu. Pokud se výše uvedeným složkám v potravinářských výrobcích denně vyhýbáte, určitě je nechcete v doplňcích stravy.